Heil Spiegel!

chyba-zaczeli-bez-nas-bitwa-pod-grunwaldemNiemiecki tygodnik „Der Spiegel”, który z pewnością byłby faszystowski, gdyby nie to, że powstał dopiero w roku 1947 i nie załapał się na Hitlera, w artykule redakcyjnym opisuje swoistą metamorfozę jaką przeszedł były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Niegdyś bliski współpracownik Jarkolissimusa, Kazio rzucił żonę oraz dzieci dla dzierlatki młodszej od niego o 22 lata i wyjechał do Londynu. Obecnie jest jednak ponownie w Warszawie i powiedział niemieckim dziennikarzom, że nadal jest konserwatywnym katolikiem, tyle że nie popiera już PiS-u i bierze udział w demonstracjach KOD-u, ponieważ martwi się o Polskę.

No i proszę, „Der Spiegel” ustalił, że z każdej sekty można się jakoś wyrwać i zmądrzeć – mormońskiej, scjentologicznej, a nawet pisowskiej. Fucking amazing!

Gallus Anonymus Americanus

Satyra nie zna granic

uid_e49550ad8c448356b5ce5a89c868825c1454942901830_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355

0005129UQWBVHQBC-C116-F4

W zasadzie wszystko się zgadza, choć wiadomo oczywiście, kto za tą szokującą prowokacją stoi: niemiecka masoneria, organizacja lewaków o nazwie „Alles ist kaputt” oraz Hermann Goering.

Gallus Anonymus Americanus

Mieszko I Gwałciciel

7e4ec187ad5966b4ecb41e2957045b66

W kilku amerykańskich gazetach pojawiły się krótkie notatki o wesołej dyskusji w Sejmie na temat Mieszka I. W szczególności przytoczono wypowiedź pani Barbary Zdrojewskiej: „Można domniemywać, że był to zabijaka i zapewne palił, gwałcił…”. A wszystko to w kontekście dyskusji o tym, czy z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski o Mieszku I należy w ogóle wspominać, bo być może na to nie zasługuje, gdyż był średniowiecznym zbójem, który nigdy w życiu nie głosował na PiS i na chrzest Polski nie zaprosił Jarkolissimusa.

Tak czy inaczej, zdumiona Ameryka dowiedziała się nie tylko o tym, że nasz pierwszy prawie król był do kitu, ale że Polska w ogóle miała królów i istniała w czasach, w których w chaszczach dzisiejszego Waszyngtonu Indianie z plemienia Piscataway naparzali się z wrogami, wśród których wtedy jeszcze nie było Donalda Trumpa.

Prywatnie cieszę się, że w czasie wspomnianej dyskusji padło nazwisko mojego odległego przodka, Galla Anonima, który jako pierwszy coś tam o Mieszku I na piśmie przebąkiwał. Wtedy ludzkość uważała, że płaska Ziemia jest pępkiem wszechświata, stworzonego pięć tysięcy lat wcześniej w ciągu zaledwie sześciu dni. Dziś wszystkie te tezy są częścią światopoglądu amerykańskich republikanów, którzy dodatkowo sądzą, iż dinozaury wyginęły, gdyż nie zmieściły się do Arki Noego.

2000zl_a_1982 copy

Oczyma wyobraźni widzę wspólną sesję republikańskiego Kongresu z PiS-owskim Sejmem. Na początek proponuję otwartą dyskusję o związkach szatana z komunizmem i pedalstwem.

Gallus Anonymus Americanus